Eramu Nõmmel

Krunt 600 m² on kaunite mändide vahel ja väga privaatne – maja asub krundi põhjapoolses osas jättes enamuse krundist tühjaks ja päiksepoolsemas osas on piisavalt ruumi iluaia ja terrassi jaoks.

Algne hoone on ehitatud 1920. aastate lõpus. Renoveeritud ja laiendatud on seda 1954., 1987. ja 2007. aastal. Lõplik ilme on saavutatud pärast 2014. ja 2016. aastal tehtud suuremat remonti, mille käigus vahetati kõik konstruktsioonid (seinad, vahelagi, põrand), kommunikatsioonid, aknad, uksed ning kogu siseviimistlus.

Siseviimistluses on kasutatud naturaalseid materjale: eluruumides õlitatud tammeparkett, seinas savikrohv, esiku põrand on looduskivist, saunas keraamiline plaat.
Eramu I korrusel asuvad esik, elutuba avatud köögiga, kabinet, duširuum, tualett ja saun. Sauna eesruumist eraldi pääs aeda. Maja on koduks kahelapselisele perele; II korrusel asuvad kolm magamistuba, avatud telerituba ja duširuum. II korruse siseviimistlus on sarnaselt alumise korruse omale lihtne ja hubane, lastetoad mõnevõrra värvilisemad kui muud eluruumid.

Hoone arhitektuurse lahenduse juures on loodud vana Nõmme arhitektuuri ja moodsa juurdeehituse kooslus; maja esialgne osa on klassikalise puitlaudisega ja juurdeehitus kaetud tõrvatud kim-kattega; samuti on akende jaotused ja proportsioonid erinevad eramu vana ja uue mahu juures.

Arhitekt

Siiri Nõva / Tiina Kesküla

Kuupäev

2014

Kaasautor

-

Fotograaf

Autori fotod

Jaga Sotsiaalmeedias