Korter Berliini Kesklinnas

Luksuslik ART LOFT korter Berliini kesklinna kortermajas, mille arhitektiks on Eike Becken Arhitektuuribüroo. Maja, mille ühisalade kujunduskontseptsiooni autor on Philippe Starck, asub Berliini linnasüdames, kohas, kus ristuvad kultuur, poliitika ja äri. Mängulise fassaadi kümme korrust annavad oma modernse olekuga ajaloolisele linnapildile palju juurde. Erilise urbanistliku hõngu annavad korterile maja arhitektuur, 300m2 kahel korrusel laiuvad avarad ruumid, sisekujunduses kasutatud materjalid ning detailid. Korteri sissepääs on läbi privaatse ning tänavast hekiga eraldatud aia, mis Berliini kesklinnas on tõeline luksus.

ART Lofti  kujunduskontseptsiooni võib kokku võtta sõnadega: “korter kui lõuend” – kunstikogujast korteriomanik soovib oma kunstikogu väärikalt eksponeerida. Valge ja valgusküllane sisekujundus on suurepärane taust moodsa kunsti ekponeerimiseks.

Kuna algselt oli tegemist kahe eraldi koreriga, siis meie ülesandeks oli need ühendada nii, et tekiks suur luksuslik linnakorter võimalusega, et neid saab kunagi veel soovikorral eraldada. Selle võimaluse tagamiseks on eraldi voolumõõtjad ja peidetud kommunikatsioonid teise köögi jaoks. Alles on ka võimalus teise trepi jaoks (kuna mõlemad korterid on läbi kahe korruse) – praegu on teine trepiava kunsti teenima pandud – II korruse lakke on kinnitaud minu projekteeritud poleeritud roostevabast terasest pendel, mis joonistab I korruse põrandal oleva süvise sisse pandud valge marmorliiva sisse kaarjaid jooni. Selle meie joaks väga erilise detaili valmistas ja aitas tehnilises osas lahendada skulptor Kalle Pruuden.

Olulismad elemendid on eritellimusel valminud kõrgläikeviimistlusega valged seinapaneelid ja ruumikõrgused uksed; integreeritud TV ja kaminaga meediasein ning põrandasüvisega lounge-ala, mis oligi järjekordne huvitav ülesanne ja väljakutse selle kauni korteri projekteerimisel. Põrandas on 700 mm sügav süvis, mis on elutoa põrandatasandist allpool, et tagada kõrvaloleva SPA ja basseiniala kommunikatsioonidele ligipääs. Meie kasutasime selle süvise diivani jaoks – annab huvitava nüansi ja lisab niigi kõrgele ruumile visuaalset avarust juurdegi.

Korteri interjöör oli 2014/2015 aasta Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominent kodude kategoorias ja osutus moodnekodu.ee veebihääletusel samal aastal publiku lemmikuks.

Arhitekt

Eike Becken Arhitektibüroo

Kuupäev

2014

Kaasautor

Kätlin Ölluk / Katy Seppel

Fotograaf

soenne.com

Jaga Sotsiaalmeedias