Korter Haapsalus

Kinnistu paikneb Haapsalu vanalinna muinsuskaitsealas – Maja Suur-Mere 20 ning on ehitatud 1900.aastal. Esindades Haapsalu eelmise sajandialguse tsaariaegset puitelamutüüpi. Kunagi asus selles hoones sanatoorium, hoonet laiendati 1960.ndatel aastatel, mil maja ehitati pikemaks ning katusekorrusest tehti täiskorrus.

Hoone on renoveeritud uuesti 2010.aastal, selle käigus suurendati katusekallet (ehitati uukaknad). Fassaadi juures on säilitatud Haapsalu vanalinnale iseloomulikud detailid: aknakarniisid, puit-lõiketehnikas frontoonid, hoovipoolse rõdu kaunistused. Majas on üks trepikoda (sealtkaudu on lahendatu pääs viide korterisse, teistel on eraldi sissepääsud); trepikoja põrandal on kiviparkett, osaliselt puitpõrand (II korrusel).

Sisekujunduses arvestatud hoone eripära ja muinsuskaitseameti eritingimustega. Kogu hoone ühiskasutatavate ruumide sisekujundus on lahendatud historitsistlikus võtmes, see tingis ka korteri interjööri mõned elemendid: seinte karniisiga puitvooder, poortidega keraamilised plaadid vannitubades, siseuste tahveldus, põranda- ja aknaliistude profiilid. Korterid on kõik avara planeeringuga, merepoolsetel korteritel on hoovi poole rõdu või terrass.
Kahetoaline korter asub maja esimesel korrusel ja on imelise merevaatega terrassiga. Korteri sisekujunduses on lähtutud nii hoone asukohast ja eripärast kui ka muinsuskaitse eritingimuste ettekirjutustest.

Arhitekt

Ene Priimets / Kaido Linde

Kuupäev

2011

Kaasautor

-

Fotograaf

Autori fotod

Jaga Sotsiaalmeedias