Eramu Viljandis

Selle hoone ilus arhitektuur ja lihtne geomeetria andsid väga hea ruumi, mida kujundada. Väikesed detailid, selged jooned ning lihtsad materjalid loovad interjööri ja kodu, milles pererahvas ennast hästi tunneb.

I korrusel paiknevad: sissepääs, köök / söögituba / elutuba, külalistetuba, külaliste tualett, saunakompleks (leiliruum, duširuum, vannituba, riietusruum), tehnoruum ja garaaž.

II korrusel on lugemisnurgaga trepihall, kabinett, külalistetuba, magamistuba, tualett, duširuum, majandusruum (kuna ruumi kõrgus seda võimaldas, on majapidamisruum osaliselt kahetasandiline: proua garderoobi peal on panipaik – hetkel on see rohkem kasutuses küll laste mängunurgana)

 

Maja sissepääs on lahendatud mustade värvitud pindade ja tammespooni kombinatsiooniga. Esikus on nii avatud garderoobiosa kui ka palju kapipinda. Esiku ja köögi piiril on klaaspiirdega trepp. Köök on justkui suur must kast – kõrgete kappide front peidab matt-mustade uste taha kogu vajaliku kapimajanduse koos külmkapiga aga ka peidetud lisatööpinna. Peituste taha jääva tööpinna saab kerge vaevaga avada või sulgeda vastavalt vajadusele.

Musta värvi köögile vastupidiselt on elutuba helehall – sooja tammeparketi juurde helehallid vaip ja diivan. Väikese “musta laiguna” kamin ja korsten.
Saunast avaneb vaade nii õue kui ka elutuppa. Vann on paigutatud põrandast laeni ulatuvate akendega ruuminurka, kust hea tahtmise juures näeb ka Viljandi järvele. Saunalava on termotöödeldud puidust, seinad heledast haavast.

Trepipiire kui raamaturiiul ja nelja meetri kõrgune lugemisnurga aken – need märksõnad iseloomustavad selle maja trepihalli.

Pererahva magamistuba ja selle kõrval olev vannituba on pea neli meetrit kõrged – see võimaldas majapidamisruumile teha teine tasand, mida saab kasutada panipaigana.

Magamistuba on taevasiniste seinte ja öösinise peatsiga. Vannituba valgete seinte ja liivavärvi põrandaga.

Teise korruse külalistetuba on imelise vaatega naabermajadele, nende aedadele ja Viljandi järvele.

Arhitekt

Eero Palm

Kuupäev

2018

Kaasautor

-

Fotograaf

Tanel Aruoja

Jaga Sotsiaalmeedias